Header

Vdes deputetja e dytë nga koronavirusi

Një ligjvënëse iraniane vdiq nga koronavirusi të shtunën. Fatemeh Rahbar, 55 vjeçe, ishte një deputete konservatore dhe së fundmi ishte zgjedhur në Parlament nga Teherani.

Ajo është ligjvënësja e dytë dhe një nga shtatë politikanët dhe zyrtarët që kanë humbur jetën nga koronavirusi, që kur vendi raportoi rastet e para në filmim të shkurtit.

Rahbar ishte ndër kandidatet më të mira në Teheran për konservatorët, të cilët fituan me shumicë zgjedhjet e përgjithshme të shkurtit të shënuara nga pjesëmarrja më e ulët në historinë e Republikës Islamike.

You may also like ...