Header

“U hakmora ndaj mësuesve”, aktori turk blen shkollën e tij të fillores dhe e shkatërron

Aktori i njohur turk Caglar Ertugrul ka pushtuar mediat në vendlindje, me veprimin më të fundit që i ka lënë të gjithë të shokuar.

Nëpërmjet një postimi në rrjetin social Instagram ku pozon para një grumbulli rrënojash, ai rrëfen se ka blerë dhe më pas shkatërruar shkollën e tij të fëmijërisë.

Në postimin që ka shkaktuar një stuhi reagimesh në rrjetet sociale, Ertugrul thotë se për veprimin e tij motiv ishte hakmarrja për “drurin që kishte ngrënë” nga mësuesit në fëmijëri.

Ai shprehet se është hakmarrë për shkollën që e ka traumatizuar mendërisht dhe fizikisht gjatë fëmijërisë, ndërsa një lum komentesh ku kritikohet për veprimin ka vërshuar në postim. Madje veprimet e tij janë cilësuar si destruktive dhe antiturke.

Ertu?rul ka mbi 3 milionë ndjekës në Instagram dhe fansat e aktorit turk u ndanë mes atyre që e mbështetën aktin e tij dhe atyre që shprehen se po i dërgon mesazh të gabuar fëmijëve të vegjël.

Gusholder Haber Bülteni on X: "Oyuncu Ça?lar Ertu?rul: "?lkokul hocalar?m beni  hep döverdi ben de okulu komple al?p y?kt?rd?m yerine bi?ey de yaptirmicam  molozla?an travmalar?m gibi kals?n bu halde." https://t.co/wFY0snTXUl" / X

You may also like ...