Header

Taylor Swift thuhet se ka nisur një lidhje me muzikantin britanik

Taylor Swift thuhet se e ka gjetur një djalë tjetër londinez pas ndarjes së saj nga Joe Alwyn. Thuhet se Swift tani është në lidhje me solistin e grupit ‘The 1975’, Matty Healy.

Burimet pohuan për ‘The Sun’ se dyshja tashmë janë “çmendurisht të dashuruar” – pavarësisht se janë lidhur vetëm më pak se dy muaj më parë. “Është ende shumë herët, por ndihet mirë,” tha burimi i brendshëm. “Ata u takuan për herë të parë, shumë shkurt, pothuajse 10 vjet më parë, por thjesht nuk funksionoi.”

Edhe pse ndarja e Swift dhe Alwyn u njoftua muajin e kaluar, burimi i brendshëm pretendoi se dyshja në fakt u ndanë në shkurt.

Në fakt, çifti i ri thuhet se është gati të dalë publikisht me romancën e tyre këtë fundjavë në shfaqjen e ardhshme të Swift në Nashville. “Si Matty dhe Taylor kanë qenë në turne gjatë javëve të fundit, kështu që ka pasur shumë Face-Timing dhe mesazhe, por ajo mezi pret ta shohë atë përsëri.”

Dhe ndryshe nga marrëdhënia jashtëzakonisht private e Swift-it dhe Alwyn-it, burimi pohoi se çifti i ri dëshiron ta “zotërojë” këtë romancë dhe të mos e fshehë atë.

Healy dhe Swift u lidhën shkurtimisht në vitin 2014 pasi këngëtarja e “Mastermind” u pa në një nga koncertet e grupit. Edhe pse dyshja kanë mbetur miq gjatë viteve, rokeri i lindur në Mbretërinë e Bashkuar zbuloi nëntorin e kaluar se ai bashkëpunoi me Swift për albumin e saj të fundit, “Midnights”. Ndërsa asnjë nga këngët e tyre nuk u publikua, Healy qartësisht i la një përshtypje të mirë këngëtares.

Këngëtari u nda nga FKA Twigs në qershor 2022 pas tre vitesh lidhje. Ai gjithashtu ishte i lidhur së fundmi me modelen Charlotte Briar d’Alessio.

You may also like ...