Header

Si një princeshë! Dua Lipa shkëlqen në Met Gala 2023

Dua Lipa rrezatoi energjinë e një princeshe teksa mbërriti në Met Gala me një fustan të markës “Chanel” të shoqëruar me një gjerdan diamanti 100 karatësh.

2023 Met Gala Co-Chair Dua Lipa Hits the Red Carpet in classic Chanel gown

Këngëtarja e hitit “New Rules”, 27 vjeçe, ishte mahnitëse në ‘Chanel FW92 Couture’, të ridizajnuar nga stilisti Lorenzo Posocco, shkruan DailyMail.

Met Gala 2023 u organizua si çdo vit në Muzeun Metropolitan të Artit në New York City të hënën në mbrëmje, me shumë të ftuar të famshëm nga bota e Hollywoodit.

Fustani mahnitës i Duas i dizajnuar nga vetë Karl Lagerfeld – ishte zbukuruar me detaje bardh e zi dhe i kompletuar me xhufka në fund.

Trupi i ngushtë tregonte figurën e saj të pabesueshme, ndërsa fundi i fryrë theksonte belin e saj të imët dhe ia shtonte pamjen elegante.

Ndërsa pjesa e sipërme me prerje të ulët theksonte dekoltenë e saj, ajo shtoi një gjerdan diamanti 100 karatësh të markës “Tiffany & Co” për një pamje të qartë.

You Will GAF About Dua Lipa's Met Gala 2023 Look - E! Online

Ndërsa qëndronte në shkallët ikonike, fustani – i veshur fillimisht nga Claudia Schiffer për koleksionin e vitit 1992 – e bënte Duan tejet të veçantë.

Dhe madje ishte praktike, pasi këngëtarja arriti të fuste duart në xhepa teksa pozonte për fotografi.

Dua dukej plotësisht në harmoni me glamurin e eventit, gjersa i kishte lënë flokët e saj të zeza në valë të lirshme.

Met Gala 2023: Best Dressed Celebrities, Photos – Footwear News

Që nga viti 1948, yjet janë ngjitur në shkallët madhështore të Muzeut Metropolitan të Artit në New York në ngjarjen vjetore të Met Gala.

Këtë vit, tema e Met Gala ishte “Karl Lagerfeld: A Line of Beauty”. Dizajneri i ndjerë gjerman ishte drejtori kreativ për një kohë të gjatë i markës “Chanel”. Ai u nda nga jeta në moshën 85-vjeçare në vitin 2019.

 

Madje në këtë festë ka qenë e ftuar edhe macja e tij e dashur, Choupette.

You may also like ...