Header

Shërohet 90% e stafeve mjekësore të prekur nga CoVid-19

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, nëpërmjet një postimi në faqen e saj në Facebook, ka ndarë lajmin e mirë se 1 mjeke dhe 2 infermiere janë shëruar nga COVID-19, pas testit konfirmues.

Gati 90% e stafit mjekësor i prekur nga #COVID19 janë tashmë plotësosht të shëruar. Në total deri tani janë shëruar 53 personel shëndetësor.

Postimi i Ministres Manastirliu:

“Më gëzon pa masë lajmi se gati 90% e stafit mjekësor i prekur nga COVID19 është plotësosht i shëruar nga ky armik i rrezikshëm.

1?? mjeke dhe 2?? infermiere janë shëruar nga #COVID19, mes 9 të shëruarve të 24 orëve të fundit”

You may also like ...