Header

Pavarësisht polemikave, Katy Perry rikthehet në rolin e gjyqtares në “American Idol”

Ylli i popit, Katy Perry do të rifillojë rolin e saj si gjyqtare e “American Idol” së bashku me kolegët e tjerë të panelistëve Luke Bryan dhe Lionel Richie për sezonin 22.

Lajmi u njoftua të martën, duke vënë në dukje se Ryan Seacrest gjithashtu do të kthehet si nikoqir i konkursit të gjatë të këngës kur të fillojnë audicionet në gusht.

Edhe pse këngëtarja e “Teenage Dream” u kritikua disa herë gjatë sezonit 21 për komentet që u bëri disa prej kandidatëve, një burim i brendshëm i tha më parë Page Six se ajo nuk ishte “e ndikuar nga reagimet”.

Burimi këmbënguli se Perry “thjesht po bënte punën e saj” dhe megjithëse ajo “ka një sens unik humori që mund të mos përkthehet gjithmonë mirë në kamera, ajo kurrë nuk ka ndonjë qëllim të keq”.

Në fakt, i njëjti burim e përshkroi të nominuarin për Grammy si “një mentor dhe mik për konkurrentët”.

Në fillim të këtij viti, Perry, 38 vjeç, u akuzua për “turpërimin e nënës” Sara Beth Liebe duke bërë shaka se 25-vjeçarja nënë e tre fëmijëve ishte “shtrirë shumë në tryezë”.

Liebe e kritikoi fjalën “dëmtuese” të këngëtares së “Firework” në një video të TikTok pasi audicioni i saj u transmetua në mars, duke shtuar: “Unë mendoj se është mjaft e vështirë të jesh nënë dhe është mjaft e vështirë të jesh grua”.

Më pas, Perry u kritikua në prill për kritikën e kostumit me shkëlqim të Nutsa Buzaladzes, duke thënë: “Nutsa, sa herë që dilni në skenë, është sikur shkëlqeni me bomba në skenë. Dëgjo, një gjë që do të doja të shihja nga ju të mos kesh asnjë copë me shkëlqim herën tjetër. E di që do të jetë e vështirë”.

Më vonë gjatë sezonit, vokalistja e “Roar” u akuzua se ishte “mospërfillës” ndaj We Anit pasi ai i mbijetoi një raundi eliminimesh, por konkurrenti i saj i preferuar, Elijah McCormick, jo.

Megjithatë, shumë fansa kanë dalur në mbrojtjen e Perryt, duke argumentuar se komenti i saj zbehet në krahasim me fyerjet e ashpra famëkeqe të gjyqtarit të “Idol” Simon Cowell.

You may also like ...