Header

Ryan Gosling do të interpretojë “I’m Just Ken” në çmimet “Oscars”

Ryan Gosling do të performojë live këngën e nominuar për Oscar “I’m Just Ken” nga filmi “Barbie” në natën e madhe të 96-të të Çmimeve të Akademisë.

Pas disa muajsh pasigurie rreth paraqitjes dhe performancës së Ryan Gosling të “I’m Just Ken” në ceremoninë e ndarjes së çmimeve, Variety ka konfirmuar se aktori do t’i bashkohet Mark Ronson në skenën e Oscars.

Aktori kanadez fitoi një nominim për aktorin më të mirë në rol dytësor për rolin e tij si Ken në filmin “Barbie” dhe është nominuar për këngën më të mirë origjinale – për “I’m Just Ken” dhe “What Was I Made For?” nga Billie Eilish.

Mark Ronson, i cili bashkë-shkruan këngën me Andrew Wyatt, kur u pyet më parë nga The Hollywood Reporter nëse donte që kënga të debutonte në Oscars, tha se ai dhe pjesa tjetër e ekipit ” do të donin më shumë se çdo gjë tjetër për Ryan. për të realizuar këngën” dhe zbuloi se për aktorin “ishte ëndrra e tij që në ditën e parë që ishte në studio”.

Nata e fundit e filmit do të zhvillohet më 10 mars, e organizuar për herë të katërt nga Jimmy Kimmel.

Will the Oscars Open With 'Barbie' Dance Number? Mark Ronson Hopes So

 

Greta Gerwig Fought to Keep Ryan Gosling's 'I'm Just Ken' Scene in 'Barbie'

You may also like ...