Header

Performanca spektakolare e Usher në Super Bowl

Usher na bëri të gjithëve të ndiheshim sikur ishim kthyer në vitet 2000 me performancën e tij të pjesës së parë të Super Bowl te dielen.

Kantautori risolli një set mjaft mbresëlënës plot me hitet e tij më të mëdha dhe, natyrisht, me lëvizjet ikonike të kërcimit.

Performanca e Usher, e cila u konsiderua spektakolare nga mediat, qe ndezi atmosferën në pushimin ndeshjes.

Në intervistën zyrtare para shfaqjes së Usher me Apple Music, ai foli se sa e vështirë ishte të zgjidhte se cilat këngë nga diskografia e tij do të hynin në listën e tij të seteve.

Ai notoi nga një goditje në tjetrën, duke përfshirë:

“I kapur”
“Nuk duhet të telefononi”
“Ndriçoj”
“Dashuria në këtë klub”
“My Boo” me Alicia Keys (e cila filloi me “If I Ain’t Got You”)
“Rrëfimet”
“E bukur dhe e ngadaltë”
“Djeg”
“You Got It Bad” (me H.E.R. në kitarë)
“Vajze e keqe”
“OMG” (me Will.I.Am)
“Po” (me Lil’ Jon, i cili filloi me një fragment të “Turn Down for What” dhe Ludacris).

Një njoftim i shfaqur përpara performancës paralajmëroi shikuesit se mund të shkaktonte “këndim, kërcim, djersitje, lëvizje të shpejta dhe probleme të mundshme dashurie” dhe duket se ia arriti qëllimit.

Të ftuar në “Half Time Show” krah artistit fitues të disa Grammy, ishin: Alicia Keys, Ludacris, Lil Jon, H.E.R, will.i.am., etj.

You may also like ...