Header

Paqe mes spektaklit, Reali dhe City me llogari të hapura për finalen

MADRID, SPAIN - MAY 09: Karim Benzema of Real Madrid competes for the ball with Ruben Dias of Manchester City FC during the UEFA Champions League semi-final first leg match between Real Madrid and Manchester City FC at Estadio Santiago Bernabeu on May 09, 2023 in Madrid, Spain. (Photo by Mateo Villalba/Quality Sport Images/Getty Images)

Fitues ka, ai është futbolli. Real Madrid-Manchester City mbyllet në barazim 1-1 pas dy predhave të Vinicius jr dhe Kevin de Bruyne, respektivisht në pjesën e parë dhe të dytë.

Në “Santiago Bernabeu” ishte mbrëmja e yjeve por më shumë shkëlqyen ata tek të cilët nuk ishin drejtuar prozhektorët sepse Benzema dhe Halaand nuk arritën të linin gjurmë në përballjen e parë gjysmëfinale të këtij sezoni mes skuadrës së Ancelottit dhe Guardiola-s.

Reali i Madridit vuajti në minutat e para por pas shënumit të golit u zhbllokua duke luajtur më i zhdërvjellët, por në krahun tjetër, Manchester City nxorri nga fundi i tunelit një gol shumë të rëndësishëm në një moment delikat të ndeshjes kur vendasit po e kontrollonin sfidën.

Pas një jave në “Etihad Stadium” do të luhet edhe akti i dytë i gjysmëfinales për të caktuar skuadrën që në fillim të qershorit do të udhëtojë drejt Stambollit, në pritje të një prej dy skuadrave milaneze.

You may also like ...