Header

Një princeshë vezulluese! Veshja e Kate Middleton në kurorëzimin e mbretit Charles rrëmben gjithë vëmendjen

Princesha e Uellsit, Kate Middleton ka marrë gjithë vëmendjen me veshjen e saj gjatë kurorëzimit të Mbretit Charles III dhe Mbretëreshës Camilla në Westminster Abbey në Londër.

Të gjithë sytë ishin te Kate kur ajo mbërriti me një pelerinë blu mbretërore – teknikisht një mantel dhe mantel, i cili ishte “me kërkesën e mbretit dhe mbretëreshës”, raporton BBC – dhe tregon një kapak që i ngjante një diademe(një kurorë me xhevahire të veshur si simbol i sovranitetit).

Dy javë përpara ceremonisë, Kate në fakt la të kuptohet se çfarë do vishte në kurorëzimin e Charles. Gjatë një udhëtimi në Birmingham më 20 prill zbuloi se do të kishte “një nuancë blu” në veshjet e saj.

 

 

Gjatë muajve të fundit, Princesha e re e Uellsit i ka shtyrë gjithnjë e më pak kufijtë, duke ripërcaktuar kodin e veshjes që familja mbretërore ka ndjekur për dekada. Gjithashtu ajo kishte vënë edhe bizhuteritë e vjehrrës së saj, në nder të princeshës Diana.

foto galeri

foto galeri

foto galeri

You may also like ...