Header

Ndërron jetë futbollisti 14-vjeçar nga koronavirusi

Një djalë 14-vjeçar Portugez mendohet se është personi më i ri në Evropë që vdiq pasi u infektua me koronavirus. Vitor Rafael Bastos Godinho, nga Ovar, në jug të Porto, vuante nga çrregullimi i lëkurës dhe psoriazës së sëmundjes autoimune, thuhet në raportet lokale.

Sidoqoftë, ai nuk kishte kushte të tjera shëndetësore. Futbollisti ‘i talentuar’ vdiq në orët e para të mëngjesit të së Dielës, pasi u dërgua në Spitalin São Sebastião në Santa Maria da Feira, në Qarkun Aveiro. Thuhet se mjekët kanë vendosur kundër transferimit të tij në spital me një njësi pediatrike A&E në Porto për shkak të ashpërsisë së gjendjes së tij.

Vitor është konfirmuar si vdekja më e re e Portugalisë e lidhur me virusin. Federata Portugeze e Futbollit i bëri homazhe adoleshentit në faqen e saj të internetit sot.

You may also like ...