Header

Lista e të ftuarve të Met Gala 2023

Heyyy, Met Gala do të zhvillohet më 1 maj, në Muzeun Metropolitan të Artit në New York.

Tema përqendrohet rreth të ndjerit Karl Lagerfeld. Dizajni gjerman ndërroi jetë në vitin 2019 dhe të ftuarit do të vishen në një mënyrë që nderon punën e tij.

Kjo është lista e të ftuarve në Met Gala këtë vit sipas EuropaFM:

Adut Akech
Anok Yai
Bad Bunny
Bella Hadid
Beyonce
Billie Eilish
Blake Lively
Cara Delevingne
Cardi B
Chloe Bailey
Cole Sprouse
Devon Aoki
Donatella Versace
Dua Lipa
Gigi Hadid
Gisele Bundchen
Hailey Bieber
Halle Bailey
Jenna Ortega
Jennie Kim (Blackpink)
Jennifer Lopez
Justin Bieber
Kaia Gerber
Katy Perry
Kendall Jenner
Kim Kardashian
Kirsten Stewart
Kris Jenner
Kylie Jenner
Lady Gaga
Lily-Rose Depp
Lili Reinhart
Megan Thee stallion
Michaela Coel
Miley Cyrus
Naomi Campbell
Nicki Minaj
Penelope Cruz
Rihanna
Roger Federer
Rosalia
Rose (Blackpink)
Ryan Reynolds
Sabrina Carpenter
Selena Gomez
Shawn Mendes
Sydney Sweeney
SZA
Vanessa Paradis
Zendaya

You may also like ...