Header

Suksesi i “Oppenheimer”, Cillian Murphy nominohet për çmimin Oscar

Cillian Murphy vazhdon të fitojë akoma më shumë njohje.

Aktori kryesor i filmit “Oppenheimer”, i cili fitoi Golden Globe 2024 për aktorin më të mirë, shpreson të marrë edhe Oscarin në shtëpi pasi u nominua në të njëjtën kategori.

Performanca e yllit irlandez ka marrë vlerësimin e kritikëve për rolin e tij në filmin e drejtuar nga Christopher.

Ishte parashikuar që Murphy të shkonte kokë më kokë me irlandezin Barry Keoghan, por ky i fundit nuk ka arritur të nominohet nga Academy Awards. Megjithatë, ylli i “Oppenheimer” do të përballet me Bradley Cooper [Maestro], Colman Domingo [Rustin], Paul Giamatti [The Holdovers] dhe Jeffrey Wright [American Fiction].

You may also like ...