Header

Libri i Britney Spears arrin rekord shitjesh

Kujtimet e shumëpritura të Britney Spears janë tashmë një best-seller.

 pak se 24 orë pasi këngëtarja e “Gimme More”, 41 vjeç, njoftoi se “The Woman in Me” do të dalë më 24 tetor, libri është ngjitur në krye të listës më të shitur të Amazon me një çmim prej 32,99 dollarë.

Gallery Books zbuloi të martën se libri i Britney “ndriçon fuqinë e qëndrueshme të muzikës dhe dashurisë – dhe rëndësinë e një gruaje që tregon historinë ” sipas kushteve të saj.

Pasi shtëpia botuese zbuloi informacionin, artistja zbuloi në Instagram se ajo ka bërë “shumë terapi” për ta ndihmuar në përgatitjen e saj për projektin. “Kam punuar për këtë libër, kam bërë shumë terapi për ta realizuar këtë libër, kështu që ju djema më mirë ta pëlqeni atë,” tha ajo, “dhe nëse nuk ju pëlqen është në rregull.”

Page Six dha lajmin në shkurt 2022 se këngëtarja “Toxic” kishte arritur një marrëveshje libri që thuhet se vlente deri në 15 milionë dollarë. “Marrëveshja është një nga më të mëdhatë e të gjitha kohërave, pas Obamës,” tha një burim i brendshëm në atë kohë.

Britney lindi me idenë për të shkruar kujtimet e saj pas publikimit të historisë së Jamie Lynn në janar 2022.

“Urime best seller….. Guximi që keni për të shitur një libër tani dhe për të folur budallalliqe,” shkroi ajo në Instagram në atë kohë. “Uroj që i Plotfuqishmi, Zoti të mund të zbresë dhe t’i tregojë gjithë botës se po gënjen dhe po fiton para nga unë !!!! Ti je llum, Jamie Lynn.”

You may also like ...