Header

Ju njohim me disa nga veshjet më të këqija të Met Gala 2023!

Janelle Monae poses at the Met Gala, an annual fundraising gala held for the benefit of the Metropolitan Museum of Art's Costume Institute with this year's theme "Karl Lagerfeld: A Line of Beauty", in New York City, New York, U.S., May 1, 2023. REUTERS/Andrew Kelly

Met Gala, eventi vjetor i mbushur me yje, i cili organizohet nga redaktorja e Vogue, Anna Wintour dhe zhvillohet në Muzeun Metropolitan të Artit në New York City, është bërë një nga ngjarjet më të përfolura dhe më të lakmuara të vitit. E quajtur nga disa si nata më e madhe në modë, një sërë personazhesh të njohur dalin në tapetin e kuq me pamjet e tyre më elegante dhe magjepsëse të hënën e parë të majit të çdo viti.

Megjithatë, shumë nga personazhet më të famshëm të Hollywood-it gabuan me zgjedhjet e tyre të çuditshme të veshjeve në mbrëmjen vezulluese të këtij viti. Mund të jetë nata më magjepsëse në modë, por nuk do të thotë se zgjedhjet janë të gjitha të bukura. Mirë se vini në veshjet më të këqija të Met Gala 2023…

Janelle

Aktorja dhe këngëtarja Janelle kryesoi listën e veshjeve më të këqija në Met Gala 2023 – duke zgjedhur një pamje të çuditshme, pothuajse të zhveshur.

Ariana DeBose

Ariana është aq e bukur sa gati e nxjerr këtë set me dy pjesë ngjyrë të verdhë si të këndshëm, por detaji i panevojshëm i gëzofit është i tepërt.

Maude Apatow

Një rast studimi se si të bëni një fustan të bukur të mërzitshëm.

Jack Harlow

Na vjen keq, por Jack mund të vishet më mirë kur të fillojë të veshë pantallona të gjera.

Ben Platt

Sikur Karl Lagerfeld të dizenjonte uniformat e bandës marshuese…

Rami Malek

Çfarë ka ndodhur Rami?! Me një bluzë të bardhë dhe pantallona të zeza, po jep pamjen e një shefi ekzekutiv.

Kendall Jenner

Duket më shumë si Kris Jenner…

Dr. Dre

Kombinimi i blusë mbi të zezë?! Jo!

Florence Pugh

Veshja është një gjë, por ajo kokë me lule është thjesht një zgjedhje e shëmtuar. Mirënjohje për angazhimin gjithsesi!

Kim Jones

Ne e duam Kim, por me një veshje kaq të mërzitshme, pse të shqetësohesh për të ardhur në tapetin e kuq?

Alexa Chung

Veshja si një bebe gjigande ka shkuar shumë larg…

You may also like ...