Header

I ofruan 10 milionë dollarë, arsyeja e pazakontë pse Paul Walker refuzoi të luante rolin e Supermenit

Paul Walker, i njohur më së miri për rolin e tij si Brian O’Conner në serinë e filmave “Fast & Furious”, refuzoi 10 milionë dollarë në vitin 2003 kur iu ofrua roli i një prej superheronjve më të famshëm në histori.

Aktori, i cili u vra në një aksident automobilistik në vitin 2013, refuzoi të luante Supermenin. Matt Luber, menaxheri i Walker dhe Oakley Lehmann, shpjeguan se çfarë ndodhi saktësisht në dokumentarin për jetën e aktorit, “Unë jam Paul Walker”.

Mendoj se ishte një marrëveshje prej 10 milionë dollarësh dhe ai ishte i pari. Ai donte ta bënte, e dija se po mendonte ta bënte atë,” shpjegoi Lumber.

E dija se ai nuk donte të bënte tre ose katër filma Superman dhe të ishte Superman për pjesën tjetër të jetës së tij”, vazhdoi Lehmann.

Paul Walker madje provoi kostumin e Supermanit dhe më pas kuptoi se nuk ishte për të: “‘Unë kam një ‘S’, kam një pelerinë, çizme, triko … nuk jam unë. Unë jam jashtë. Duhet të shkoj.“. Dhe ai ka ikur”,  zbuloi menaxheri i tij.

Walker i tha Chicago Sun-Times në atë kohë: “Po, mund të kisha bërë një miliardë dollarë në këtë ekskluzivitet. Ndoshta mund të kisha blerë flotën time të avionëve ose ishullin tim,”  dhe shtoi: “E dini çfarë? Nuk kam nevojë për të. Marka ime e preferuar e këpucëve të vrapimit kushton 23 dollarë. Unë rrallë paguaj më shumë se 40 dollarë për xhinset e mia. Kam veshur një bluzë dhe kjo më kushton 20 ose 10 dollarë. Nuk kam nevojë për një miliardë dollarë për të menaxhuar këtë mënyrë jetese”.

You may also like ...