Header

Fejohen Chris Martin dhe Dakota Johnson pas 6 vitesh lidhje

Chris Martin dhe Dakota Johnson janë fejuar, sipas burimeve për The Mirror. Vokalisti i Coldplay i ka propozuar aktores së njohur, pas 6 vitesh lidhjeje.

Ata kanë qenë të dashuruar me njëri-tjetrin që nga dita e parë, kështu që ndërmarrja e këtij hapi tjetër ishte e pashmangshme”, pohoi një burim për botimin të mërkurën. “Ata nuk nxitojnë të planifikojnë dasmën, por thjesht zurtarizuan lidhjen e tyre.”

Çifti thuhet gjithashtu se ka miratimin e ish-gruas së Martinit, Gwyneth Paltrow, e cila tetorin e kaluar tha se ishte “shoqe e mirë” me aktoren e “Madam Web” dhe e përshkroi atë si “një person të adhurueshëm dhe të mrekullueshëm”.

Dyshja kanë qenë të lidhur që nga viti 2017, por u ndanë shkurtimisht në 2019. Johnson, vajza e aktorit Don Johnson dhe aktores së nominuar për çmimin Oscar, Melanie Griffith, ndezi thashethemet e fejesës në vitin 2020, kur ajo u fotografua me një unazë të madhe smeraldi në gishtin e majtë të unazës.

Martin ishte i martuar me Paltrow për 11 vjet përpara se të shpallnin ndarjen në 2014. Divorci i tyre u finalizua në vitin 2016. Johnson nuk ka qenë kurrë e martuar, por më parë ka patur një romancë dashurie me Scientologun Jordan Masterson dhe Matthew Hitt.

You may also like ...