Header

Ed Sheeran anuloi koncertin e tij në momentin e fundit, fansat e zemëruar

Ed Sheeran anuloi koncertin e tij në Las Vegas të shtunën, më 9 shtator, vetëm disa orë para se të dilte në skenë dhe u kërkoi falje fansave të tij në një postim në Instagram.

Këngëtari 32-vjeçar kishte planifikuar të performonte për ta në mes të turneut të tyre në Amerikën e Veriut në Allegiant Stadium në Las Vegas.

Megjithatë, ylli i popit përfundimisht u tërhoq nga shfaqja live, duke lëshuar një deklaratë ku shkruhej: “Nuk mund ta besoj se po e shkruaj këtë, por ka pasur disa sfida të hasura gjatë ngarkimit të shfaqjes sonë në Vegas. Është e pamundur të vazhdohet me shfaqjen. Me vjen shume keq. E di që të gjithë kanë udhëtuar për këtë dhe do të doja ta ndryshoja, raporton The Sun. Koncerti do të shtyhet për të shtunën më 28 tetor dhe të gjitha biletat e blera do të jenë të vlefshme për atë datë. Më vjen shumë, shumë më fal x.”

Ed Sheeran's Vegas Show Cancelled Unexpectedly. 70,000~ "Rescheduled."  People waiting in line (in 102°F) passing out, seeing EMTs called and  claiming venue didn't announce cancelation. : r/Fauxmoi

Fansat e Ed nuk ishin të lumtur dhe shkuan në Twitter për t’u ankuar.

Njëri prej tyre shkroi: “Absolutisht e çmendur. Kaq zhgënjyese. {Prita jashtë në vapë për gati 2 orë”, ndërsa një tjetër komentoi: ‘Po paguaj hotelin tim? Pse më bën të qëndroj këtu për 2 orë”. Një person tha se pa njerëz që vjellin dhe humbnin ndjenjat nga vapa ndërsa prisnin në radhë.

Një tjetër tha: ” Isha jashtë dhe pagova fluturimin dhe hotelin dhe isha në pritje për një orë… Unë dua të gjitha paratë e mia të kthehen, kjo është qesharake.” Njëri thjesht shkroi: “Kjo është marrëzi”.

Një fans tjetër u shpreh: “A jemi këtu? Asnjë këshillë e dhënë? Çfarë po ndodh këtu?”

“Njerëzit ulen jashtë për më shumë se një orë. Nuk na kanë dhënë asnjë informacion. Njerëzit po grumbullohen, të tjerët ende presin jashtë. Nuk shpërndajnë as ujë”, tha një i tretë.

You may also like ...