Header

Pse truproja i Mbretit Karli III është bërë viral?

Më 6 maj, të gjithë sytë ishin te Britania ku u bë kurorëzimi zyrtar i Mbretit Charles.

Kanë kaluar pothuajse pesë muaj që atëherë dhe ne ende mbajmë mend shumë nga ato që pamë në ceremoninë madhështore: veshjet e zgjedhura nga Kate Middleton dhe Princesha Charlotte, ankthi i Katy Perry për të gjetur vendin e saj në Abbey dhe truproja e tij simpatik, Johnny Thompson.

Nga siguria e Mbretëreshës Elizabeth kaloi në atë të Mbretit Charls. Shtatori i vitit 2022 ishte hera e parë që fansat mbretërorë panë Johnny Thompson mes anëtarëve të ekipit të sigurisë në ngjarjet e mbajtura me rastin e vdekjes së Mbretëreshës.

Që atëherë ai është quajtur “karamele për sytë” për shkak të pamjes së saj të jashtme.

Ai ka shërbyer në ushtrinë britanike që nga viti 2006. Edhe pse ai planifikoi të largohej nga ushtria pas 18 muajsh që do të thotë se do të jetë jashtë vëmendjes, ai mori një promovim.

Mbreti dhe mbretëresha i dhanë një pozicion më të lartë dhe tani e tutje ai do të përfshihet, sipas The Sun, në organizimin e kontakteve personale të Charles.

Kjo do të thotë se do ta shohim shumë më tepër në daljet publike.

Fansat mbretërorë britanikë panë Johnny Thompson në kurorëzimin ndërsa ai qëndronte përkrah Princit Louis dhe Mbretëreshës Camilla ndërsa kurora ishte vendosur në kokën e Mbretit Charles në Abbey.

You may also like ...