Header

Christina Aguilera ka gati projektin e saj madhështor që pritet t’i sjellë miliona dollarë fitime!

Ylli i popit Christina Aguilera do të kthehet në Las Vegas për një vlerë shumë milionë dollarëshe për qëndrimin në klubin e ri të natës Voltaire në The Venetian në Las Vegas Strip.

Një njoftim për 20 datat fillestare që priten në pranverën e 2024 besohet të jetë i afërt. Christina, e njohur edhe si Xtina, pritet të fitojë miliona.

Gjithçka ka të ngjarë të fillojë në fund të dhjetorit dhe të përfshijë një shfaqje në natën e Vitit të Ri. Sipas burimeve të brendshme, Christina ka punuar në shfaqje dhe e ka mbajtur të fshehtë prej muajsh me ekipin e Voltaire për të krijuar një shfaqje unike me një ndjenjë të vërtetë të kabaresë së modës së vjetër.

Ajo është aktualisht në prova në Los Anxhelos duke punuar për të krijuar “shfaqjen e saj më intime ndonjëherë” në këtë vend, i cili mban rreth 1000 njerëz. “Ajo e pëlqen konceptin e fansave që janë shumë pranë saj në skenë në një ambient kompakt me klas”, tha një burim nga Las Vegas.

Ajo ka planifikuar shfaqjen dhe ka bërë prova për të ofruar një set të hiteve të saj më të mëdha në një mënyrë unike, duke i ofruar audiencës një ndjenjë të të qenit me të brenda një ambienti privat dhe jo në një vend. Këto shfaqje do të kthehen në shfaqjen e asaj që është e jashtëzakonshme ajo është vokaliste.

Shfaqja e mëparshme e Christina-s, e titulluar The Xperience, u pengua për shkak të bllokimeve dhe kufizimeve të Covid në vitin 2020.

Projekti i këngëtares në Voltaire ka të ngjarë të përkojë me 25-vjetorin e këngës së saj debutuese Genie in a Bottle, e cila ishte numri një në 21 vende pas publikimit në maj 1999. Ai kryesoi Billboard Hot 100 dhe shiti më shumë se 2 milionë kopje në vetëm SHBA. Christina mbetet një nga artistet më të shitura të muzikës ndonjëherë falë shitjeve të vlerësuara prej mbi 100 milionë kopjesh të shitura në mbarë botën.

You may also like ...