Header

Dua Lipa shkëlqen në “Met Gala 2024”

Dua Lipa dëshmoi edhe një herë se është një nga yjet më me stil teksa parakaloi në tapetin e kuq të “Met Gala”.

Krijuesja e hitit “Houdini”, 28 vjeçe, dukej vërtet magjike për temën “Bukuroshet e Fjetura: Rizgjimi i Modës” teksa mbërriti në Met Gala 2024, duke ecur në tapetin e kuq me një krijim mahnitës nga Marc Jacobs.

Duke ecur në shkallët e Muzeut Metropolitan të Artit të Neë York-ut, Lipa mahniti në një fustan të tejdukshëm dantelle që përmbante një sërë gjërash të ndërlikuara mbi një korse të bardhë.

Për sa u përket bizhuterive, Lipa u kompletua me Tiffany & Co. Artikujt përfshinin një gjerdan të thjeshtë prej platini dhe ari të verdhë 18 karatësh, i kompletuar me një diamant mbi 8 karat dhe diamante prej mbi 22 karatësh gjithsej. Ajo mbante edhe unaza dhe vathë të ndryshëm në diamante.

Kjo mbrëmje shënoi vitin e tretë të pjesëmarrjes së Lipës në Met Gala. Vitin e kaluar, ajo veshi një fustan Chanel bardh e zi, të kompletuar me diamantin e ri Legendary të Tiffany & Co. (pjesa mahnitëse ishte mbi 100 karat). Në vitin 2019, për temën “Camp”, ajo zgjodhi gjithashtu një dizajn të bollshëm dhe plot ngjyra nga Versace – një fustan me print psikedelik, i përfunduar me një hark gjigant në bel.

Indie 505 on X: "Dua Lipa en la Met Gala 2024 https://t.co/xCvVVLGRbC" / X

Dua Lipa Wears Feathers and Naked Lace at 2024 Met Gala

Dua Lipa Nailed Boudoir Dressing at the 2024 Met Gala | Vogue

Dua Lipa's confusing 2024 Met Gala look will make your head spin – Atelier-c

You may also like ...