Header

Dentisti i të famshmëve të Hollywood-it i jep shpjegim dhëmbëve të Depp që ‘neveritën’ fansat!

Pavarësisht se fansat besojnë se dhëmbët e Johnny Depp janë “kalbur” brenda gojës së tij, dentisti i famshëm Dr. Apa thotë ekskluzivisht për Page Six se është një rast i thjeshtë i konsumimit “agresiv”.

Apa shpjegon: “Ai ka veshje, e cila ka qenë një efekt kumulativ gjatë gjithë jetës. Veshje të tilla, ndonjëherë e shohim tek 30-vjeçarët në raste vërtet agresive dhe ndonjëherë e shohim në raste si Depp.”

Apa, i cili qëndron pas buzëqeshjeve të Ramona Singer, Kendall Jenner, Simon Cowell dhe shumë të famshëm, beson se pasioni i Depp për ekspresin dhe cigaret është fajtor për dhëmbët “e verdhë”, të cilat ai thotë se ka të ngjarë të mos jenë pastruar prej “vitesh”. Dentisti sugjeron që ylli i “Pirates of the Caribbean”, dhëmbët e të cilit u bënë virale në Festivalin e Filmit në Kanë këtë javë, të bëjë një “pastrim vërtet të mirë” për të përmirësuar optikën e gojës së tij. Për të ndryshuar konsumin, Apa rekomandon fasetat prej porcelani. “Unë do të bëja fasetat sepse ai ka nevojë të rivendoset kafshimi i tij. Ai i ka lodhur shumë dhëmbët.”

Apa sugjeron një pamje “të ashpër por natyrale” për Depp, statusi i të cilit si roker po bëhet po aq i njohur sa edhe karriera e tij në Hollywood. Fatkeqësisht, ylli i “Turist” ka të ngjarë të mos jetë i interesuar për ndonjë punë ekstreme dentare, pasi ai dikur mburrej se kishte dhëmbë “të kalbur” dhe “shumë kavitete”. Në një intervistë të vitit 1995 me revistën Premiere ai tha: “Kam shumë kavitete. Kam bërë një kanal rrënjësor tetë vjet më parë që është i papërfunduar,” vazhdoi ai, duke e quajtur atë një “cung i vogël i kalbur” në atë kohë.

Aktori, në atë kohë 31 vjeç, pohoi se i “pëlqeu” buzëqeshja e tij me të meta. “Është si kur indianët bënin diçka me rruaza, ata gjithmonë vendosnin papërsosmëri mbi të. Unë jam krenar për këto.”

Depp gjithashtu kritikoi ata me dhëmbë të përsosur të bardhë si perla dhe tha se do të urrente t’i kishte ato. “Kur shoh njerëz me dhëmbë të përsosur, më irriton. Më mirë të gëlltis një rriqër sesa t’i kem ashtu!”

You may also like ...