Header

Dasmat pas COVID-19, s’ka prezencë, mjafton fotoja

Pandemia ia prishi planet për dasmë të madhe, por ky çift e gjeti zgjidhjen e saj, edhe pa shumë shpenzime.

Koronavirusi mund të detyrojë qytetarët që të respektojnë distancën sociale me njëri-tjetrin por asgjë nuk mund të ndalë të dashuruarit.

Ky është një çift mjekësh amerikanë të cilët prej kohësh kishin planifikuar dasmën e tyre, por planet u prishën nga pandemia.

Të dy Clare dhe Mel Keefer punojnë në një qendër shëndetësore në Loisiana me pacientë të infektuar nga koronavirusi.

Ata vendosën që të martoheshin por pa prezencën e njerëzve të tyre të afërt.

Por këta të fundit menduan të bënin një surprizë shumë të veçantë për çiftin.

Në kishën ku ato do të zhvillonin ceremoninë e martesës, në karriget në sallë u vendosën nga 1 foto të printuar të 100 të ftuarve që do të merrnin pjesë në dasëm.

Mel Keefer shprehet për CNN se ishte mamaja e tij ajo e cila kishte shkuar në kishë më herët për të përgatitur surprizën.

You may also like ...