Header

Dasma masive në Indi bën xhiron e rrjetit, martohen 2,143 çifte në më pak se 6 orë

Ishte një ditë festimi në Baran, Indi, kur 2,143 çifte shkëmbyen betimet e tyre në më pak se 6 orë, duke thyer dy rekorde botërore.

Një besim i regjistruar i quajtur Shri Mahaveer Goshala Kalyan Sansthan organizoi dasmën masive, e cila përfshinte martesa hindu dhe muslimane.

Eventi zgjati më pak se 6 orë, duke thyer Rekordet Botërore të Guinness për më shumë çifte të martuar në 12 orë dhe më shumë çifte të martuar në 24 orë.

Çdo çifti mori dhurata duke përfshirë bizhuteri, një dyshek me shtrat, enë kuzhine, një televizor dhe një frigorifer.

Zyrtarët thanë se qëllimi i ngjarjes ishte të ndihmonte çiftet të martoheshin dhe të fillonin jetën e tyre së bashku.

You may also like ...