Header

Shërohen edhe 3 infermierë të prekur nga COVID-19

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, nëpërmjet një postimi në faqen e saj në Facebook, ka ndarë lajmin e mirë se janë shëruar 3 infermierë të prekur nga COVID-19, pas testit konfirmues.

Në total deri tani janë shëruar 18 personel shëndetësor.

Postimi i Ministres Manastirliu:

?#COVID-19 Lajm i mirë??

Edhe 3?? infermierë janë shëruar??

Shkon në 1??8?? numri i personelit mjekësor të #shëruar në Tiranë, Durrës, Lezhë ?

Deri tani janë 9??9?? pacientë dhe staf mjekësor që e kanë fituar betejën me ?#COVID-19?

#FORCA

You may also like ...