Header

Ja kur do ta shohim sezonin e ri të “Squid Game” në Netflix

Seriali “Squid Game” po rikthehet zyrtarisht në Netflix për sezonin e dytë. Sipas një mesazhi nga regjisori Hwang Dong-hyuk, sezoni i dytë do të shohë rikthimin e Gi-hun dhe Front Man-it misterioz. Shënimi thotë gjithashtu “burri me kostum mund të jetë kthyer” dhe se do të njihemi gjithashtu me Cheol-su, të dashurin e Young-hee.

“U deshën 12 vjet për të sjellë në jetë sezonin e parë të ‘Squid Game’ vitin e kaluar. Por u deshën 12 ditë që ‘Squid Game’ të bëhej seriali më i njohur i Netflix ndonjëherë”, shkruan Hwang. “Si shkrimtar, regjisor dhe producent i ‘Squid Game’, një thirrje e madhe për fansat në mbarë botën. Faleminderit që e shikoni dhe ju pëlqeni shfaqjen tonë… Bashkohuni me ne edhe një herë për një raund krejt të ri.”

Për të gjithë fansat, serialin koreano-jugor do të mund ta shihni në Netflix në muajin Nëntor.

Në nëntor mund të shihni se si 456 lojtarë konkurrojnë për çmimin e madh prej 4.56 milionë dollarësh (më shumë se 4.2 milionë euro).
Në serinë Squid Game , 456 lojtarë marrin pjesë në lojën famëkeqe. Seriali i realitetit përbëhet nga dhjetë pjesë.

You may also like ...