Header

Zendaya rikthehet në muzikë pas 7 vitesh

INDIO, CALIFORNIA - APRIL 22: Zendaya (R) performs with Labrinth at the Mojave Tent during the 2023 Coachella Valley Music and Arts Festival on April 22, 2023 in Indio, California. (Photo by Michael Loccisano/Getty Images for Coachella)

Fansat e Zendaya morën surprizën e jetës kur ylli i Euphoria iu bashkua Labrinth gjatë albumit të tij në Coachella.
Ajo performoi live për herë të parë në më shumë se shtatë vjet.

Këngëtarja-aktorja 26-vjeçare performoi dy këngët e fundit të albumit të tij – “I’m Tred” dhe “All for Us”, duke krijuar padyshim një atmosferë spektakolare.

Zendaya ishte elegante për paraqitjen e saj, flokët me një stil të gjatë dhe me onde, ndërsa kishte një fustan rozë që shfaqte një bust korse dhe një bluzë të bardhë poshtë.

Ajo e kombinoi look-un me çizme të zeza të larta deri në kofshë, një palë vathë argjendi dhe një unazë.
Fituesja e çmimit Emmy shkoi në Instagram Stories pas performancës për të shprehur mirënjohjen e saj për Labrinth që e la të bashkohej me të në skenë për atë që ajo e quajti një “natë magjike”.


Para se të bënte histori në Emmy Awards me “Euphoria”, Zendaya ishte një element i rëndësishëm i Disney Chanel. Thënë kjo, si pothuajse të gjithë yjet e Disney-t, ajo u përfshi edhe në një karrierë muzikore për pak kohë.

You may also like ...