Header

Yjet që mahnitën me pamjen e tyre në “Met Gala 2024”

“Met Gala 2024” ashtu si çdo herë u zhvillua të hënën e parë të muajt maj në Muzeun Metropolitan të Artit.

Në ngjarjen më të madhe të modës tema e këtij viti ishte “Bukuroshet e Fjetura: Rizgjimi i modës”, por kodi i veshjes ishte “Kopshti i Kohës”.

Prandaj dhe shumica e yjeve që morën pjesë, për veshjet e tyre ishin frymëzuar nga lulet, petalet, degët dhe gjethet.

Në shumicën prej veshjeve mbizotërojnë lulet, por ka edhe përjashtime. Disa kanë sjellë pranverën e natyrës, të tjera vjeshtën, tek tuk edhe vetëm fijet e barit.

Në listën e Vogue të të veshurave më bukur janë shumë më shumë se 10.

Dua Lipa, Zendaya, Tyla, Sabrina Carpenter, Lana del Rey, Nicki Minaj, Gigi Hadid ishin disa prej personazheve që tërhoqën vëmendjen me pamjen e tyre.

Dua Lipa Nailed Boudoir Dressing at the 2024 Met Gala | Vogue

Tyla Wears a Sand Sculpture to the 2024 Met Gala | Vogue

new york, new york may 06 kendall jenner attends the 2024 met gala celebrating sleeping beauties reawakening fashion at the metropolitan museum of art on may 06, 2024 in new york city photo by jamie mccarthygetty images

Kim Kardashian Turns to Maison Margiela for the 2024 Met Gala | Vogue

You may also like ...