Header

Shakira dëshiron të bashkëpunojë me Taylor Swift: “Do të ishte një luks”

Shakira më në fund publikoi albumin e saj të shumëpritur “Las mujeres ya no lloran”, i cili përmban 17 këngë, duke përfshirë këngët e saj në krye të listës “TQG” dhe “Copa Vacia”.

Duke bashkëpunuar me kolegët kolumbianë Karol G dhe Manuel Turizo, si dhe me Rauw Alejandro në këngë si “Te Felicito”, Shakira tregon shkathtësinë dhe mjeshtërinë e saj gjatë gjithë albumit.

Shakira ka bashkëpunime të shumta, duke përfshirë një partneritet të dukshëm me producentin argjentinas Bizarrap për BZRP Music Sessions Vol.53. Ky album i Shakiras është i mbushur me mesazhe të fuqishme dhe tekste të përzemërta, të frymëzuara nga përvojat e saj personale

Gjatë një interviste të fundit për promovimin e albumit të saj, Shakira u pyet për duetin e saj të ëndrrave, të cilit ajo iu përgjigj prerazi. “Taylor Swift do të ishte një luks”, deklaroi Shakira.

Deklarata e saj u mirëprit nga fansat, duke ndezur emocione dhe spekulime për një bashkëpunim të mundshëm mes dy ikonave globale. Mbështetësit e të dy artistëve dolën në rrjetet sociale për të ndarë entuziazmin e tyre. “Taylor duhet ta shohë këtë. Le ta bëjmë atë virale”,  postoi një fans.

Admirimi mes Shakirës dhe Taylor Swift është i dukshëm, me fansat që kujtojnë momente të paharrueshme si Swift duke kërcyer me ritmet ikonike latine të Shakirës dhe duke kënduar së bashku me versionin anglisht të “Suerte” në VMA.

Ndërsa “Las mujeres ya no lloran” vazhdon të bëjë bujë në industrinë e muzikës, fansat presin me padurim se çfarë do të bëjë në të ardhmen Shakira dhe mundësinë e një bashkëpunimi me Taylor Swift. Me të dy artistët e njohur për stilet e tyre të veçanta dhe vokalin e fuqishëm, një duet i mundshëm mes Shakirës dhe Swift premton të jetë asgjë më pak se i jashtëzakonshëm, duke bashkuar fansat anembanë globit në festimin e pasionit të tyre të përbashkët për muzikën

You may also like ...