Header

Elon Musk rikthen Kanye West në Twitter

Platforma sociale X ka riaktivizuar llogarinë e Ye, muzikantit të njohur më parë si Kanye West, pasi u pezullua gati tetë muaj më parë për shkak se reperi kishte shkelur rregullat që ndalonin nxitjen e dhunës.

Llogaria e Ye tani tregon postimin e tij të fundit nga 1 dhjetori, një ditë para se llogaria e tij të pezullohej në platformën X, dikur Twitter.

Ye nuk do të jetë në gjendje të fitojë para nga llogaria e tij në X dhe reklamat nuk do të shfaqen pranë postimeve të tij, raportoi Wall Street Journal të shtunën, duke cituar rrjetin X.

Llogaria e Ye u pezullua në dhjetor, vetëm dy muaj pasi u riaktivizua, pasi një simbol brenda një Ylli të Davidit u shfaq në një nga postimet e tij.

X riaktivizoi llogarinë e Ye pasi premtoi se nuk do ta përdorte platformën për të përhapur antisemitizëm ose gjuhë të tjera të urrejtjes, thuhet në raport.

Ndërkohë, Ye nuk ka publikuar asgjë të re që nga kthimi në platformë.

You may also like ...