Header

Rita Ora merr masa serioze ndaj coronavirusit

Tashmë njerëz nga e gjithë bota janë të shqetësuar për përhapjen e coronavirusit, që tashmë është shndërruar në temen kryesore ne mediat ndërkombëtare.

Duket se një shqetësim të tillë po e shprehin edhe yjet e muzikës dhe filmit.Këngëtarja me origjinë shqiptare, Rita Ora, është njëra ndër to e cila po kujdeset që në udhëtimet e saj të jetë me maskë, në mënyrë që të sigurojë mbrojtje nga ky virus. Ajo publikoi së fundmi një fotografi në InstaStory, ku shihej gjatë fluturimit të saj nga Parisi në Londër, teksa në fytyrën e saj kishte vënë një maskë.“Absolutisht”, shkroi në mbishkrimin e fotografisë këngëtarja e lindur në Prishtinë, duke iu referuar kështu faktit se një proces i tillë mbrojtjeje nuk duhet të neglizhohet.
Edhe javë më parë, Rita Ora u fotografua me një maskë të zezë, teksa ecte e sigurt rrugëve të Los Angelesit.

You may also like ...