Header

Pse takat e Beyonce janë bërë virale?

Kur themi Beyoncé “qëndron në këmbët e saj”, nënkuptojmë pak më shumë se sa mendoni. Ylli në koncertin e saj të fundit në turneun e Rilindjes, doli në skenë me një palë këpucë, takat e të cilave ishin mjaft të njohura për ne.

Të dizenjuara nga shtëpia Alaïa, këto këpucë kanë në thembër dizajnin e pjesës së pasme të një figure femërore, nga beli e poshtë. Takat e larta janë 10 cm të larta dhe teorikisht këmbët qëndrojnë në takat e tyre, megjithëse na kujtuan pak thundrat e kalit.

Beyoncé's Leggy Alaïa Heels Look Familiar

Twitter ose më mirë X. raporton se pjesa e pasme është modeluar sipas Beyonce-s, gjë që nuk është kështu, pasi këpucët nuk janë bërë me porosi, por janë pjesë e koleksionit ss 2023 të shtëpisë dhe kushtojnë 1600 euro.

 

Sipas faqes zyrtare të Alaïa-s, këpucët në fakt janë frymëzuar nga kërcimtarët e kabareteve pariziane. Në fillim të këtij muaji, New York Times shkroi se këpucët specifike u dizajnuan për herë të parë në vitin 1991 nga legjendari Azedin Alaia dhe ylli i industrisë së këpucëve, Raymond Mazzaro, dhe drejtori kreativ i shtëpisë i “rilindi” ato për SS 2023.

Gjatë gjithë turneut të saj, Beyonce bëri shumë paraqitje dhe shumë të bukura, me veshje të bëra me porosi dhe një estetikë diva.

You may also like ...