Header

“Nuk ka Ken pa Barbie”, Ryan Gosling i zhgënjyer nga “Oscars”

Çmimet “Oscars” do të mbahen në një ceremoni të veçantë më 10 Mars, ndërsa së fundmi Akademia e Arteve dhe Shkencave të Filmit ka zbuluar të nominuarit për Oscar 2024.

Ryan Gosling është nominuar në kategorinë për aktorin më të mirë në rol dytësor për portretizimin e tij të kukullës Ken në filmin “Barbie”.

Gosling është mirënjohës që është nominuar për çmimet “Oscar”, por iu bashkua fansave që kanë shprehur zhgënjim për mospërfshirjen e aktores Margot Robbie dhe regjisores Greta Gerwig.

Fansat kanë qënë të zhgënjyer që regjisorja dhe aktorja nuk janë nominuar në asnjë kategori. Për ta nominimi ishte i pavend, duke pasur parasysh mesazhin e filmit për feminizmin. Përmes një deklarate aktori ka shkruar “Nuk ka Ken pa Barbie dhe nuk ka asnjë film “Barbie” pa Greta Gerëig dhe Margot Robbie” .

Ceremonia e 96-të e Oscars, drejtuar nga Jimmy Kimmel, do të mbahen më 10 mars në Teatrin Dolby në Los Angeles, Kaliforni.

Ryan Gosling reacts to his Oscar nomination and Margot Robbie and Greta Gerwig being snubbed. : r/Fauxmoi

You may also like ...