Header

Lidhja e panjohur e Kate Middleton me Princeshën Diana

Vetëm pak ditë më parë Princi dhe Princesha e Uellsit vizituan Dowlais Rugby Club. Për këtë event Kate Middleton zgjodhi një xhaketë moderne elegante. Një zgjedhje vërtet mbresëlënëse, e cila emocionoi ata që dolën në rrugë për të përshëndetur personalisht çiftin mbretëror.

Kështu, teksa bisedonte me ata që nxituan për ta përshëndetur, princesha mori komente pozitive për unazën e saj të fejesës, e cila dikur i përkiste princeshës Diana. “Është shumë e veçantë. Çfarë nderi që e kam vendosur atë, ” i tha Kate Middleton fanses që zbuloi se ishte pikërisht e njëjta unazë.

Princesha e Uellsit nuk e ka zbuluar më parë këtë detaj të veçantë në lidhje me unazën e saj të fejesës, duke besuar gjithashtu se ajo mban të njëjtën madhësi si Princesha Diana, që do të thotë se nuk duhej të bënte ndonjë ndryshim të madh.

Është ndoshta një nga pjesët më ikonike të bizhuterive mbretërore dhe u zgjodh për herë të parë nga Princesha Diana si unazë fejese me Charles. Kur princesha e ndjerë e Uellsit vdiq, kjo unazë ia kaloi djalit të saj Princit William, i cili më pas e përdori këtë unazë për t’i propozuar Kate Middleton në vitin 2010 ndërsa ishte me pushime në Afrikë.

Përveçse foli me fansen mbretërore për unazën e saj të fejesës, princesha foli gjithashtu se si mendon se Princesha Diana do të bëhej një gjyshe e madhe për tre fëmijët e saj.

“Unë kurrë, për fat të keq, nuk arrita ta takoj atë”, i tha Kate Middleton fansit. Më pas ajo u pyet se si mendonte se do të ishte Princesha Dianna si gjyshe dhe tha: “Ajo do të ishte e mrekullueshme “, duke mos bërë asnjë përpjekje për të fshehur trishtimin që ndjejnë ajo dhe Princi William. “Na mungon çdo ditë , ishte shprehja lakonike që përdori

You may also like ...