Header

Libri i Britney Spears thyen rekord shitjesh

Britney Spears po feston një tjetër moment historik në rrugëtimin e saj.

Sipas një njoftimi për shtyp nga botuesi Gallery Books, kujtimet të Spears, “The Woman in Me”, janë shitur mbi dy milionë kopje në Shtetet e Bashkuara.

“Libri im ka shitur zyrtarisht mbi 2 milionë kopje në SHBA!!! Faleminderit të gjithë fansave që më kanë mbështetur mua dhe historinë time. Ju dua të gjithëve!!!” tha Spears në deklaratë.

Kujtimi i shumëpritur i cili u botua në SHBA më 24 tetor 2023, theu rekorde brenda javës së parë të shitjeve, duke shitur mbi 1 milion kopje. Në librin bombë, këngëtarja “Toxic” flet për jetën e saj si një interpretuese novatore, nga ditët e saj si Mouseketeer në Mickey Mouse Club deri ndikimi që fama pati në jetën e saj

Spears flet gjithashtu për disa nga vështirësitë me të cilat u përball, duke përfshirë konservatorin 13-vjeçar të vendosur mbi të në vitin 2008, i cili u ndërpre në nëntor 2021. Babai i saj, Jamie, së bashku me një avokat, kontrollonin financat dhe asetet e saj personale.

Artistja gjithashtu detajon reagimin e saj ndaj lëvizjes virale #FreeBritney, sfidat e saj të shëndetit mendor dhe marrëdhënien me Justin Timberlake, në të cilën ajo zbuloi se kishte bërë një abort gjatë asaj kohe.

You may also like ...