Header

Lajmi i rremë për vdekjen e Buffon, “trullos” tifozët

Nga mbrëmja e djeshme diçka aspak e mirë, është duke qarkulluar në Itali, që ka sjellë panik tek të gjithë tifozët e futbollit.

Në rrjetet sociale “Whatsapp” dhe “Facebook”, ka qarkulluar një lajm ku thuhej se është ndarë nga jeta portieri i Juventusit, Xhanluixhi Bufon.

Pikërisht ky ka qenë një lajm i rremë teksa është zbuluar shumë shpejt, por pasi kishte bërë xhiron e rrjeteve sociale, ku solli edhe panik dhe ankth të madh tek tifozët e futbollit.

Megjithatë gjithçka është zbuluar për lajmin që ka qenë i rremë dhe nuk ka pasur nevojë për një reagim nga vetë gardiani bardhezi.

You may also like ...