Header

Jennifer Lopez fitoi 5 milionë dollarë nga koncerti në Dubai dhe fansat shpërthyen kundër saj!

Fansat e Jennifer Lopez po flasin për një gabim të pafalshëm, pasi ajo zgjodhi të mbajë një koncert në një hotel në Emiratet e Bashkuara Arabe për shumën prej 5 milionë dollarësh.

Një raport i DailyMail thotë se “JLo futi në xhep 5 milionë dollarë për të performuar në shfaqjen hapëse të një hoteli anti-homoseksual në Dubai të shtunën, më 10 shkurt.”

Mirëpo, në Emiratet e Bashkuara Arabe ka ende ligje dhe rregullore kundër homoseksualitetit , me dënime që përfshijnë edhe burgim!

Ylli 54-vjeçar, e cila disa herë në të kaluarën është deklaruar si mbrojtës i të drejtave të komunitetit LAOTKI+, ka irrituar shumë fansat e saj

“Është shumë e trishtueshme që një aleate e gjatë LGBTQ si Jennifer Lopez është e gatshme të vendosë para mbi të drejtat e njeriut. Shfaqja e saj do të jetë bashkëpunëtore në homofobinë, mizogjininë dhe abuzimin e përgjithshëm të të drejtave të njeriut, të cilat Jennifer Lopez nuk i mbështet“, tha aktivisti për të drejtat e homoseksualëve Peter Tastel për gazetën Sun.

Ai vazhdoi, duke theksuar se regjimi i Dubait “po e përdor atë për të projektuar një imazh më liberal. Është turp që ajo e pranoi këtë“.

Jennifer Lopez Performed In Dubai This Weekend - MOJEH

 

Jennifer Lopez faces backlash after 'pocketing $5M to be guest of honor' at  hotel launch in 'anti-gay' Dubai after she performed in front of  star-studded crowd: 'It's shameful' | Daily Mail Online

 

Jennifer Lopez performs live at the One&Only One Za'abeel Grand Opening  party at Sphere in Dubai, UAE-100224_5

You may also like ...