Header

Ish-Miss India është një tifoze e zjarrtë e Juves, ajo vazhdimisht fluturon në Torino

37-vjeçarja Esha Gupta është mysafire e rregullt e tribunës VIP të Allianz Stadium.

Esha Gupta ka lindur në New Delhi. Babai i saj është një oficer në pension i Forcave Ajrore dhe nëna e saj është një shtëpiake. Ajo ka një motër të quajtur Neha.

Në vitin 2007, ajo fitoi titullin Miss India International. Së shpejti ajo mori oferta filmash dhe bëri debutimin e saj në vitin 2012 në thrillerin e suksesshëm komercial të krimit Jannat 2, i cili i dha asaj një nominim për Çmimin Filmfare për Debutimin më të mirë Femër.

Ajo është e lidhur me biznesmenin spanjoll Manuel Campos Guallar. 

You may also like ...