Header

Hidhet shorti për Europa League, një “derbi” italo-spanjoll

Një përballje të gjithën italo-spanjolle rezervon 1/8 e Ligës së Europës. Shorti i hedhur në Nion të Zvicrës ka përcaktuar çiftet që do të sfidohen në raundin tjetër të turneut të dytë për nga rëndësia në futbollin europian për klube.
Goglat ishin me fat për Inter, që do të luajë kundër Getafe, ndërsa zikaltërit do të presin sfidën e parë në shtëpinë e tyre. Ndryshe është diskutimi për Romën që gjen në rrugën e saj Sevilla, një eksperte në Ligën e Europës.
Me fat edhe Manchester United që luan kundër Lask, ndërsa nuk mungojnë edhe sfidat e mëdha si ajo mes Rangers dhe Bayer Leverkusen.

Shorti për 1/8 e Ligës së Europës

Istanbul Basaksehir-Copenhagen

Olympiacos-Wolverampton

Rangers-Bayer Leverkusen

Wolfsburg-Shakhtar Donetsk

Inter-Getafe

Sevilla-Roma

Eintracht ose Salzburg-Bazel

LASK-Manchester United

You may also like ...