Header

Alec Baldwin i nënshtrohet një operacioni, zbulohet gjendja e tij!

Alec Baldwin është duke u rikuperuar pasi iu nënshtrua një operacioni për zëvendësimin e ijeve. Lajmi u bë i ditur nga gruaja e tij Hilaria Baldwin pasi postoi një foto ku shihej pranë aktorit teksa ndodheshin në spital. “Alec mori një kofshë të re sot”, shkroi Hilaria Baldwin në Instagram. “Kemi kaluar kaq shumë së bashku.

Unë me të vërtetë dua që t’i ta lësh pas vetes këtë kapitull shumë intensiv të dhimbjes kronike dhe të përmirësohesh”. Më tej, ajo vazhdoi të falënderojë ekipin e mjekëve, infermierëve dhe stafit që punon me Alec Baldwin. Operacioni i tij vjen disa javë pasi aktori përfundoi xhirimet e filmit të tij “Rust”.

Kineastja e filmit Halyna Hutchins ndërroi jetë në xhirime pasi Baldwin qëlloi në drejtim të saj gjatë xhirimit të Western në 2021. Aktori po i drejtonte një pistoletë Hutchins gjatë një skene kur aksidentalisht vrau Hutchins dhe duke plagosur regjisorin Joel Souza. Alec, gjithashtu producent në film, pohoi se arma qëlloi aksidentalisht dhe se ai nuk e tërhoqi këmbëzën.

Kujtojmë që çifti ka shtatë fëmijë së bashku. Në fillim të këtij muaji, Baldwin u bë gjysh për herë të parë pasi fëmija i tij i madh Ireland u bekua me vajzën Holland.

You may also like ...