Header

Fansat akuzojnë Kate Middleton: Ke kopjuar Meghan Markle

Kate Middleton bëri një paraqitje surprizë  në finalen e Eurovision Song Contest të shtunën, dhe ndërsa fustani i saj – dhe duke luajtur piano – mahniti shumë fansa mbretërorë, disa nga mbështetësit e Meghan Markle e akuzuan atë për kopjimin e një prej pamjeve të dukeshës.

Fans Say Kate Middleton 'Copied' Meghan Markle's Iconic Look

Princesha e Uellsit veshi një fustan blu nga Jenny Packham (4,917 dollarë) për performancën e saj në piano, e cila u regjistrua në Kështjellën Windsor përpara finales së Eurovision 2023. Por disa nga fansat e Sussex-it në Twitter dukej se kishin problem me pamjen e Middleton-it, “Kate po kopjon përsëri Meghan-in. E njëjta ngjyrë. E njëjta shpatull. Kate është shumë e mërzitshme.”

Përdoruesi i Twitter ndau një krahasim krah për krah të dyjave të veshur me fustanet e tyre blu, duke vazhduar, “Unë mendoj se është kundër protokollit vetëm kur dukesha e zezë e bën këtë dhe jo Kate Middleton”. Ndërsa disa mendonin se ngjashmëritë ishin të çuditshme, një tjetër fanse mbretërore vuri në dukje se “Diana e bëri e para”, duke ndarë një foto të Princeshës Diana e veshur me një fustan blu me një shpatull në një ngjarje të vitit 1996 në Australi.

Paraqitja e Kate vjen pas një sërë veshjesh patriotike për fundjavën e kurorëzimit të Mbretit Charles III, , nga një kostum i kuq deri te një fustan  blu i frymëzuar nga vitet 1980. Ajo u shfaq në Westminster Abbey për ceremoninë e madhe me një fustan të bardhë mahnitës dhe me një kurorë, që i përshtatej pamjes së vajzës 8-vjeçare, Princeshës Charlotte.

You may also like ...