Header

Dwayne Johnson rrëfen betejën me depresionin

Dwayne Johnson ka folur së fundmi për betejën e tij me depresionin.

Aktori u shfaq në episodin e së martës të podcast-it The Pivot ku kujtoi se e gjitha nisi kur një dëmtim i shpatullës i dha fund karrierës së tij të futbollit në kolegj në Universitetin e Miami. “Beteja ime e parë me depresionin  në Miami. Nuk doja të shkoja në shkollë, isha gati të largohesha,” shpjegoi ai në emision. “Por gjëja interesante në atë kohë është se unë thjesht nuk e dija se çfarë ishte. Nuk e dija se çfarë ishte shëndeti mendor, nuk e dija se çfarë ishte depresioni. Thjesht e dija që nuk doja të isha atje. ”

“Unë nuk do të shkoja në asnjë nga takimet e ekipit, nuk po merrja pjesë në asgjë, nuk po punoja.  Vite më vonë, e kalova përsëri kur u divorcova – nuk e dija se ishte,” vazhdoi Johnson.

Aktori shpjegoi se “hiri shpëtues” për shëndetin e tij mendor ishin vajzat e tij, Tiana, Jasmine dhe Simone.

“Nëse po kaloni versionin tuaj të mirëqenies mendore që kthehet në ferr mendor, gjëja më e rëndësishme që mund të bëni është të flisni me dikë,” shtoi Johnson.

You may also like ...