Header

Cristiano Ronaldo mori një kartë SIM speciale pasi mbërriti në Iran

Cristiano Ronaldo-s dhe shokëve të tij të Al-Nassr u janë dhënë karta SIM speciale pas mbërritjes në Iran. Al-Nassr do të përballet me kampionin iranian Persepolis në Champions League e Azisë sot në mbrëmje.

Kjo do të jetë ndeshja hapëse për të dy ekipet në fazën e grupeve të këtij sezoni. Pas mbërritjes në Teheran, lojtarëve të Al-Nassr iu dhanë karta SIM speciale për qëndrimin e tyre.

Kartat SIM do t’i lejojnë skuadrës të përdorë internetin pa kufizime ndërsa ata janë në Iran. Mijëra faqe interneti, shërbime mesazhesh dhe faqe të mediave sociale janë të bllokuara në Iran.

Përveç një karte SIM, Ronaldos iu dhurua edhe një tapet tradicional pas mbërritjes në Iran. Ndeshja do të luhet me dyer të mbyllura në stadiumin Azadi me kapacitet 70,000.

Al-Nassr do të kërkojë të bëjë më mirë në krahasim me paraqitjen e tyre të mëparshme më të mirë në Champions League e Azisë. Ata kanë qenë finalistë humbës në vitin 1995, hera e vetme që ata arritën në finale.

Ronaldo ka qenë në formë të mirë deri më tani këtë sezon, duke shënuar shtatë gola dhe duke dhënë pesë asiste në gjashtë ndeshje të luajtura deri tani.

You may also like ...