Header

Angelina Jolie mes të ftuarve të shquar në darkën e Joe Biden dhe presidentit të Koresë së Jugut

Angelina Jolie dhe djali i saj Maddox ishin ndër të ftuarit në darkën zyrtare të shtruar nga presidenti amerikan Joe Biden me rastin e vizitës së presidentit të Koresë së Jugut, Yun Suk-geol.

Aktorja e shoqëruar nga djali i saj 21-vjeçar pati kënaqësinë të shikonte Presidentin Yoon duke kënduar hitin e vitit 1971 të Don McLean “American Pie” .

Jolie zgjodhi për këtë rast një xhaketë Chanel dhe një fustan nga koleksioni i saj në ngjyrë të bardhë me bizhuteri mahnitëse me perla. Në darkën zyrtare, mes të tjerëve ishin edhe senatori Mitt Romney, kampionja olimpike Khloe Kim dhe Susan Rice.

You may also like ...