Header

Russell Brand akuzohet nga 4 gra për sulme seksuale

Komediani dhe aktori Russell Brand ndodhet në periudhën më të vështirë të jetës dhe karrierës së tij.

Ai është akuzuar për përdhunim, sulme seksuale dhe abuzim emocional gjatë 7 viteve të fundit, në kulmin e famës së tij.

Akuzat u bënë pas një hetimi të përbashkët nga Sunday Times, Times dhe Dispatches e Channel 4.

Katër gra pretendojnë se janë sulmuar seksualisht midis viteve 2006 dhe 2013.

Brand ka pranuar se kur ka qenë i ri ka patur një jetë të shthurur, por  ka mohuar akuzat për përdhunim, duke thënë se marrëdhëniet e tij me këto gra kanë qenë “gjithmonë konsensuale”.

Gjatë këtyre viteve që ai është akuzuar, ka ushtruar funksione të një profili të lartë përfshirë në BBC Radio 2 dhe Channel 4, por edhe si aktor në filmat e Hollivudit.

Pjesë e hetimit është edhe sjellja e tij kontrolluese, abuzive dhe grabitqare. Hetimi është publikuar në Sunday Times, ndërsa dokumentari “Dispatches, Russell Brand, In Plain Sight”, u transmetua në Channel 4 të Shtunën.

Brenda pak orëve nga publikimi i akuzave, Brand performoi në një shfaqje të planifikuar në Teatrin Troubadour Ëembley Park me kapacitet prej 2,000 personash në veri-perëndim të Londrës, si pjesë e turneut të tij Bipolarisation.

Gjatë shfaqjes Brand i tha audiencës se kishte gjëra për të cilat donte të fliste, por nuk mundi.

You may also like ...