Header

Rita Ora flet për herë të parë për dasmën e saj sekrete

Rita Ora ka zbuluar se dasma e saj me Taika Waititi u bë ‘sa hap e mbyll sytë’. Këngëtarja ka thënë se dasma e saj u realizua në vetëm “dy ose tre ditë”, por shtoi se kishte qenë “perfekt”.

Në janar, Rita më në fund konfirmoi zërat që qarkullonin prej muajsh që ajo dhe Taika ishin martuar në gusht të vitit të kaluar – dy muaj pasi u tha se i kishin bërë propozime martese njëri-tjetrit.

Rita, e cila më parë zbuloi se ajo dhe Taika kishin kaluar tre vjet e gjysmë si miq përpara se gjërat të bëheshin romantike –ka thënë në një intervistë për ‘Glamour UK’ se fillimisht kishin hezituar ta çonin miqësinë e tyre afatgjatë në një nivel tjetër, nga frika se mos e shkatërronin atë, por që nuk ka pasur “asnjëherë një moment të mërzitshëm” në marrëdhënie. “Ne ndihemi të qetë me njëri-tjetrin,” tha ajo.

Ajo zbuloi gjithashtu se si ishte planifikuar dasma “për dy-tre ditë”. “Nuk pati ndonjë propozim në gjunjë. Ishte më shumë si, ‘Unë dua të martohem me ty. Le ta bëjmë atë, “tha ajo. “Disa femra pëlqejnë të ndiejnë atë vëmendje të vërtetë të veçantë atë ditë. Dhe të gjithë janë të ndryshëm. Dhe për mua – mendoj se me punën time, është e gjitha… është shumë e drejtuar nga vëmendja – doja ta mbaja private sepse jeta ime dhe karriera ime nuk janë private. Motra ime ishte atje, gjë që ishte e mahnitshme për mua. Dhe ai kishte vajzat e tij atje, gjë që ishte e mahnitshme për të. Ishte një ëndërr. Prindërit e mi e ndoqën celebrimin përmes Zoom”.

Teksa Rita nuk ka publikuar asnjë fotografi nga dita e madhe, ajo e përshkroi fustanin e saj ‘të pabesueshëm’ të realizuar nga Tom Ford si një fustan të bardhë, dantelle, me një vello të gjatë që prekte dyshemenë.

Rita, e cila nuk i tha asnjë prej miqve të saj se po martohej – zbuloi se mund të organizojë një dasmë të madhe për të gjithë të dashurit e tyre më vonë.

Çifti u raportua se kishte filluar lidhjen në mars 2021, pasi ajo shkoi në Australi për të punuar si anëtare jurie në The Voice, me Taika që më parë tregoi se si u takuan për herë të parë vite më parë në një festë të Robert Pattinson.

You may also like ...