Header

Ky është kompleksi i mrekullueshëm rezidencial i Tina Turner në Zyrih

Shtëpia e Tina Turner në Zyrih është e mrekullueshme. Një pjesë është ujore me 10 ndërtesa me pamje nga liqeni i Zyrihut.

Këngëtarja e njohur e ndjerë i tha lamtumirë Amerikës dekada më parë kur filloi të dilte me partnerin prej shumë kohësh, i cili u bë bashkëshorti i saj, Erwin Bach.

Më në fund, ajo u martua me të në vitin 2013 dhe madje hoqi dorë nga shtetësia e saj amerikane. Shtatorin e kaluar, çifti shpenzoi 76 milionë dollarë në një pronë me 10 ndërtesa me pamje nga liqeni.

Lajmet zvicerane zbuluan se ylli i tenisit Roger Federer mendoi të blinte të njëjtën pronë, përpara se të vendosej në një shtëpi tjetër në fshatin Staefa, afër Zyrihut.

Në një intervistë me gazetën lokale Daily Handelszeitung në vitin 2021, bashkëshorti i këngëtares, i cili është me origjinë nga Gjermania, tha se shpërngulja erdhi pasi ata të dy morën nënshtetësinë zvicerane.

“Ndihemi shumë rehat në Zvicër”, kishte thënë Bach. “Për shkak të pandemisë dhe pasojave të saj, ne po i shmangim udhëtimet”.

You may also like ...