Header

Korça zgjohet me lëkundje të forta tërmeti

Një tërmet me mangitudë 3.7 ka goditur qytetin e Korçës mëngjesin e sotëm.
Lëkundjet me epiqendër 5 km në juglindje të Maliqit u ndjenë rreth orës 06:30.
Thellësia e tërmetit ishte 2 km. Tërmeti është klasifikuar i nivelit të 5-të i cili ka si efekt lëkundje të forta.
Dy lëkundje të tjera u regjistruan rreth orës 06:33 dhe 06:45 me magnitudë 2.1 me të njëjtën epiqendër.
Ende nuk është raportuar për dëme në njerëz apo banesa.

You may also like ...