Header

Java nis e ngrohtë. Temperaturat do të shkojnë deri në 22°C

Moti në vendin tonë, do të vijojë të jetë nën masat ajrore nga Perëndimi i Europës, duke kushtëzuar kthjellime dhe vranësira të lehta e kalimtare, ku më të dukshme vranësirat do të paraqiten në zonat veriore dhe verilindore, megjithatë nuk priten reshje.

Parashikohet që orët e mbrëmjes dhe natës, të mbeten nën ndikimin e motit të qëndrueshëm ku kthjellimet do të jenë prezente, në të gjithë Shqipërinë.

Temperaturat e ajrit do të pësojnë rritje me 1 -2 gradë C, si në orët e mëngjesit edhe në të mesditës, duke luhatur vlerat ditore nga 3 C deri në 22°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Perëndimor dhe Jugperëndimor, duke sjellë në brigjet detare dallgëzim 1 – 2 ballë.

You may also like ...