Header

Finalja e Champions League/ Vendoset trofeu gjigant në sheshin Taksim në Stamboll

Stambolli po ecën me ritmet e finales së Champions League. Ditën e nesërme, e shtunë 6 qershor, stadiumi “Olimpik Ataturk”, Manchester City dhe Inter do të duelojnë për trofeun e madh të futbollin europian.

Ditën e enjte, UEFA vendosi në sheshin Taksim një trofe të madh të Champions League, si dhe një kopje gjigante të topit, me të cilin do të luajnë finalistët.

Mijëra fansa i kanë kaluar këto orë nga sheshi dhe janë fotografuar përballë kupës dhe topit.

Inter stand in way of Man City's treble chance in Champions League final

The key battles in the Champions League final

You may also like ...